Kredyt na samochód 100 000 na 120 miesięcy.
Auto kredyt w Getin Banku.
Zaczniemy od propozycji auto kredytu w Getin Banku. Oprocentowanie nominalne na jakie możemy liczyć w ramach tej oferty wynosi 4,49% w skali roku. Można powiedzieć, że nie jest ono wygórowane. Jeżeli chodzi o kredyty samochodowe, można znaleźć oferty z niższym oprocentowaniem nominalnym, ale też i takie gdzie to oprocentowanie będzie znacznie wyższe. Za udzielenie kredytu samochodowego Getin Bank nie pobiera żadnej prowizji. Dostępna kwota kredytu zaczyna się od minimum 10 tysięcy złotych, a kończy na kwocie 300 tysięcy złotych. Zakres kwot jest dosyć duży. Zobowiązanie możemy spłacać w ratach od 1 miesiąca do 144 miesięcy. Dla naszej kwoty kredytu na 100 tysięcy złotych z okresem kredytowania wynoszącym 120 miesięcy Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania przyjmuje wartość 4,58% w skali roku. Raty miesięczne jakie przyjdzie nam spłacać będą po 1 054 złote. Całkowita kwota jaką oddamy do banku to suma 124 309 złotych. Jak łatwo wyliczyć daje nam to koszt całkowity kredytu samochodowego w wysokości 24 309 złotych. Wybór tego zobowiązania jest dobrym wyborem. Jest to oferta dosyć przystępna jeżeli chodzi o jej koszt. Sprawdźmy teraz ofertę kredytu samochodowego jaki oferuje mBank.
Kredyt samochodowy w mBanku.
Oprocentowanie nominalne kredytu samochodowego w mBanku wynosi obecnie 5,39% w skali roku. Jest ono nieco wyższe niż w przypadku auto kredytu jaki oferuje Getin Bank, ale i tak ta oferta jest godna uwagi. Mbank również rezygnuje z prowizji za udzielenie kredytu samochodowego. Zakres kwot kredytu jest dłuższy niż w przypadku poprzedniej oferty. Tutaj zaczyna się od takiej samej kwoty minimalnej wynoszącej 10 tysięcy złotych, ale kwota maksymalna kredytu samochodowego w mBanku wynosi 400 tysięcy złotych. Nasze zobowiązanie możemy spłacić w dogodny dla nas sposób. Tutaj okres kredytowania wynosi od 1 miesiąca do nawet 120 miesięcy. W Getin Banku mieliśmy możliwość rozłożenia kredytu na nieco więcej rat. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania kredytu na samochód w mBanku przyjmuje wartość 5,53% w skali roku. Co miesiąc przyjdzie nam wpłacać do banku raty po 1 080 złotych. Łączna kwota jaką przyjdzie nam oddać będzie wynosiła 129.579 złotych. Ten kredyt będzie nas kosztował 29 579 złotych. W porównaniu z ofertą auto kredytu w Getin Banku, to propozycja kredytu samochodowego w mBanku jest nieco droższym rozwiązaniem. Różnica w kosztach obu zobowiązań jest jednak nie aż tak bardzo duża, jednak gdy nie dostaniesz takiego kredytu to warto rozejrzeć się za dobrym gotówkowym, a takie znajdziesz na eKredytowyMarket.pl.
Kredyt gotówkowy:200 000 zł na okres 120 miesięcy.
Bierzemy kredyt gotówkowy na kwotę 200 tysięcy złotych, jaki chcemy spłacić w przeciągu najbliższych 120 miesięcy. Sprawdźmy jakie banki przygotowały dla nas najlepszą ofertę. Zacznijmy od oferty pożyczki gotówkowej w T-Mobile. Pożyczka ta ma oprocentowanie nominalne w wysokości 4,9% w skali roku. RRSO utrzymuje się na poziomie 9,5%, a prowizja za udzielenie kredytu wynosi ponad 17%. Jak widać wysokość prowizji jest ponad trzy razy większa niż wysokość oprocentowania. Wiele kredytobiorców zwróci uwagę tylko na oprocentowanie, a jak widać prowizja ma tutaj ogromne znaczenie i może w znaczący sposób podnieść wysokość kosztów naszego zobowiązania. Raty jakie wyliczy nam bank będą po 2473złotych, a całkowita kwota do spłaty wyniesie 296 715 złotych. Dosyć dużo, bo jest to niemal połowa tego co pożyczyliśmy. Oprocentowanie kredytu do 60 miesięcy jest stałe, a powyżej tego okresu kredytowania jest ono zmienne. W przypadku nie ubezpieczenia naszej pożyczki oprocentowanie nominalne wzrośnie do 6,9%. Samo ubezpieczenie wynosi 0,18% za każdy miesiąc kredytowania. Tytułem prowizji od naszej sumy kredytu zapłacimy 34200 złotych. W przypadku braku ubezpieczenia prowizja może wzrosnąć nawet do 22%. Jak widać warto tą pożyczkę ubezpieczyć, aby móc zmniejszyć jej koszta. Tytułem odsetek bank naliczy nam kwotę 62515złotych.
Getin Noble Bank oferuje nam kredyt ratalny z oprocentowaniem nominalnym 8,79% w skali roku. Oprocentowanie może być uzależnione od kwoty kredytu jak też i od tego przez ile miesięcy będziemy ten kredyt spłacać. Dla kredytu udzielanego na okres do 48 miesięcy oprocentowanie nominalne jest stałe, zaś dla kredytów udzielanych na okres od 49 miesięcy jest ono zmienne. RRSO ma tutaj wartość 11,91%. Suma odsetek w okresie kredytowania będzie kwotą 111421złotych, zaś prowizja za udzielenie kredytu wyniesie 19980złotych. Przyjmuje ona wartość 9,99% kwoty przyznanego nam kredytu. Ubezpieczenie tego kredytu jest fakultatywne. Dla naszego kredytu bank wyliczy nam raty miesięczne po 2762złotych. Na koniec oddamy do banku łącznie 331 400zł. Jak dla pożyczonej kwoty 200 tysięcy złotych, kwota jaką będziemy musieli oddać jest naprawdę bardzo wysoka. Warto dokładnie przemyśleć decyzję o zobowiązaniu na tak wysoką kwotę zanim się na nie zdecydujemy. Pieniądze jakie pożyczamy powinny być nam naprawdę potrzebne i jeżeli można się bez nich obejść nie warto zaciągać kredytu na tak wysoką sumę. Koszta zobowiązania są tak duże, że nie każdy może sobie pozwolić na spłacenie takiego kredytu.
Koszty kredytu- co warto wiedzieć.
Co znajdziemy w cennikach?
Banki w swoich cennikach mogą zawierać także inne opłaty. Jedną z częściej stosowanych jest opłata za wydanie zaświadczenia o spłacie kredytu. W przypadku kredytów hipotecznych bank może nas obciążyć kosztami wyceny nieruchomości, ubezpieczeniem nieruchomości, a także opłatą za wpis hipoteki. Dodatkowo płatne mogą być także wszelkie aneksy do umowy. Często stosowanym przez banki zabezpieczeniem jest konieczność okazania ubezpieczenia na życie kredytobiorcy, a to również kolejny wydatek. Jeśli jesteśmy stałym klientem banku i korzystamy z jego innych ofert to możemy negocjować prowizje i wysokość oprocentowania.
Czy można odstąpić od umowy?
Jeśli chodzi o kredyt konsumencki to prawo daje nam możliwość odstąpienia od umowy kredytu w ciągu 10 dni od dnia jej podpisania. Wówczas należy dostarczyć do banku osobiście lub wysłać listem poleconym pisemne oświadczenie w którym informujemy o odstąpieniu od umowy kredytowej. W takiej sytuacji mamy obowiązek zwrócić kredyt, a także pokryć koszty zawarcia umowy tzw. opłatę przygotowawczą, a także pokryć koszty ustanowienia zabezpieczenia. Dlatego też lepiej poświęcić więcej czasu na podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu, niż później z niego rezygnować ponosząc dodatkowe wydatki. Banki same ustalają wysokość prowizji i opłat. Warto więc przeanalizować ofertę kilku banków, albo też skorzystać z usługi doradcy kredytowego, który znając nasze potrzeby i możliwości finansowe, zaproponuje kredyt najbardziej dla nas korzystny. Nie ulegajmy reklamom, nie sugerujmy się tym co pisze na plakatach i w ulotkach. W banku dokładnie sprawdźmy jakie jest rzeczywiste oprocentowanie kredytu, bo dla kredytobiorcy najważniejszy jest całkowity koszt ponoszony przy zaciągnięciu kredytu. Aby nie ponosić w przyszłości przykrych konsekwencji podejmujmy świadome i przemyślane decyzje.
Lokata 100 000 na rok.
Lokata Fortune w Lions's Banku.
Wolna kwota stu tysięcy złotych to już suma jaką nie każdy z nas ma. Wyobraźmy sobie jednak, że mamy te sto tysięcy złotych i chcemy je ulokować na lokatę. Czy uda nam się na tym zarobić? Uda się, ale też nie mamy co liczyć na to, że zarobimy na lokacie kokosy. Ciekawą ofertę przygotował Lion's Bank w ofercie Lokata Fortune. W tym przypadku, kiedy ulokujemy nasze sto tysięcy złotych na rok, bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie w wysokości 2,4%. Na tej podstawie wysokość naszego zysku z lokaty będzie kwotą 1944 złotych. Na Lokacie Fortune możemy ulokować kwotę od stu tysięcy złotych do miliona. Patrząc na zakres kwoty można zauważyć, że jest to oferta skierowana do bardziej zamożnego klienta. Mogą z niej skorzystać zarówno nowi klienci banku, jak i ci stali. Co ważne mimo tak dużej kwoty na lokacie można ją założyć nie tylko w oddziale, ale również online. Jedynym wymogiem koniecznym do spełnienia, aby móc skorzystać z oferty jest założenie w banku kąta. Bank kapitalizuje odsetki na koniec okresu, a jej zerwanie przed czasem skutkuje utratą wszystkich uzbieranych odsetek. Oferta dostępna jest w banku od marca. Bardzo ważne jest to, że nasze środki objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
Lokata CLOUD w Idea Banku.
Takie samo oprocentowanie w wysokości 2,4% oferuje nam Idea Bank w Lokacie CLOUD dla nowych i obecnych klientów. Różnica jest w zakresie kwot jakie można wpłacać na lokatę. Z tej mogą skorzystać osoby, które mają minimum pięćset złotych zaś maksymalnie milion. Zrywając lokatę przed czasem utracimy odsetki, które kapitalizowane są na koniec okresu. Przez cały okres lokowania naszych środków na lokacie bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie. Nasze środki podobnie jak w Lion's Banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W razie sytuacji, kiedy bank ogłosi upadłość nie utracimy pieniędzy jakie ulokowaliśmy na lokacie.
Lokata Depozyt Plus w Toyota Banku.
Na nieco mniejszy zarobek możemy liczyć zakładając Lokatę Depozyt Plus w Toyota Banku. Lokując na niej sto tysięcy na rok, uda nam się zarobić 1963 złote, przy oprocentowaniu w wysokości 2,3%. Kwota minimalna do wpłacenia na lokacie to pięć tysięcy złotych. Toyota Bank kieruje swoją ofertę dla nowych i obecnych klientów. Jest to lokata jaką możemy założyć online. Odsetki kapitalizowane są na koniec okresu. Co ważne, konsekwencją zerwania lokaty nie jest utrata wszystkich odsetek, ale ich części. Pod tym względem jest to jedna z lepszych propozycji lokat na tak wysoką kwotę.
Najważniejsze zabezpieczenia w umowach kredytowych
W umowach kredytowych zabezpieczenie to najczęściej jeden z obowiązkowych elementów. Zabezpieczenie przyjmuje bardzo różny format. W artykule poznasz najważniejsze rodzaje zabezpieczeń z umowach kredytowych wraz z zaletami i wadami. Na zabezpieczenie warto uważać, ponieważ każdy problem z płynnością wywołuje ryzyko przejęcia zastawionego majątku trwałego.
Jakie zabezpieczenie do umowy kredytowej?
Prawo bankowe określa konkretnie rodzaje zabezpieczeń. Warto jednak stosować sprawdzoną zasadę, że przy mniejszych kredytach gotówkowych nie warto wnosić bardzo dużych zastawów, bo to droga do przejęcia majątku za bezcen po wystąpieniu kłopotów ekonomicznych. Jeżeli posiadasz rachunek osobisty w banku komercyjnym, gdzie przy okazji zaciągasz kredyt, wtedy wystarczy najczęściej założenie blokady środków na koncie. Przy słabej zdolności kredytowej bank komercyjny prosi klienta o podpisanie weksla in blanco. Akurat weksel in blanco stanowi jedno z najciekawszych i najpopularniejszych zabezpieczeń, ponieważ egzekucja weksla odbywa się z pominięciem typowej rozprawy sądowej. Bank odzyskuje środki znacznie szybciej. W dużych umowach kredytowych ponosisz koszt ustanowienia hipoteki. Wartość całej nieruchomości lub części to jedno z najlepszych i najbardziej zaufanych zabezpieczeń w umowach z bankami detalicznymi. Przy kredytach biznesowych wykorzystuje się natomiast poręczenia majątkowe wspólników, zróżnicowane zastawy, pełnomocnictwa do dysponowania rachunkiem kredytobiorcy. Zabezpieczenie dla banku to również podpisanie umowy nie tylko z jednym kredytobiorcą, ale parą, np. małżeństwem. Kiedy jedna osoba nie spłaca kredytu, wtedy ciężar zobowiązania automatycznie przechodzi na drugą. Minimalizacja ryzyka kredytowego odbywa się przede wszystkim za pośrednictwem wskazanych grup zabezpieczeń.
Ochrona interesów i ryzyko dla kredytobiorcy
Oczywiście najlepiej podpisywać umowy kredytowe z minimalnymi zastawami, czy poręczeniami majątkowymi, ponieważ im większe zabezpieczenie, tym tak naprawdę większe ryzyko dla kredytobiorcy. Niezabezpieczona umowa kredytowa występuje bardzo rzadko, najczęściej przy niewielkich kwotach pożyczek. Jak oceniasz temat zabezpieczeń w umowach kredytowych?