Gdzie zgłosić się po dobry kredyt gotówkowy?

Posted by olek on Fri, May 12 2017 11:52:20

Kredytobiorca ma do czynienia z kilkoma ciekawymi obszarami pozyskania dodatkowej gotówki. W artykule poznasz krótką charakterystykę miejsc, gdzie możesz zgłosić się po tani kredyt gotówkowy. To nie tylko banki detaliczne i parabanki, ale też sektor pożyczek społecznościowych, czy niezależni pośrednicy. Warto zobaczyć co oferują  z najniższą ratą w sieci.

Najpopularniejsze rodzaje ofert kredytowych w branży

Banki detaliczne funkcjonują w zgodzie z normami prawa bankowego, a także zgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego i Narodowego Banku Polskiego. Dokładana ocena zdolności kredytowej kredytobiorcy jest wręcz obowiązkowa dla stabilności całego systemu ekonomicznego w kraju. Banki często odrzucają wnioski klientów ze względu na nadmierne ryzyko, co powoduje przechodzenie pożyczkobiorców do prywatnych firm pożyczkowych. Akurat instytucji pozabankowych nikt nie reguluje. Parabanki udzielają niewielkich pożyczek, głównie chwilówek, jednak na wysoki procent (chodzi szczególnie o koszty pozaodsetkowe). Maksymalna kwota oprocentowania to czterokrotność stopy lombardowej. Parabanki omijają wskazane reguły przez stosowanie prowizji, czy opłat dodatkowych, np. za dojazd agenta do kredytobiorcy. Parabank to dobra alternatywa dla banku detalicznego. Jeżeli nie chcesz współpracować z parabankiem zostaje ci kontakt z indywidualnymi inwestorami. Możesz ten kontakt nawiązać przez dedykowane portale pożyczek społecznościowych lub za pośrednictwem niezależnych serwisów – pośredników. Po złożeniu wniosku kredytowego u pośrednika otrzymujesz po pewnym czasie kontakt do inwestora zainteresowanego podpisaniem umowy. Największa wada takiego rozwiązania to długi czas oczekiwania na pieniądze. Chwilówka jest natomiast wypłacana bardzo szybko po zaakceptowaniu wniosku.

Lojalność opłaca się niezależnie od charakteru oferty

Niezależni pośrednicy, parabanki, a także sektor pożyczek społecznościowych to najlepsze obszary dedykowane klientom ze słabą zdolnością kredytową. Trzeba jednak uważać na powielanie tych samych informacji w ogłoszeniach. Korzystanie z konkretnych ofert długoterminowo wzbudza zaufanie, co prowadzi do wygenerowania lepszych warunków podpisania umowy kredytowej. Z jakich miejsc teraz skorzystasz w celu pozyskania taniego kredytu gotówkowego?