Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Posted by olek on Tue, Apr 10 2018 08:32:50

Profesjonalna restrukturyzacja zadłużenia to bardzo ciekawe zagadnienie, szczególnie dla gospodarstw domowych, u których występuje dość dużo pożyczek gotówkowych jednocześnie. Konsolidacja kredytu to jedno z najpopularniejszych rozwiązań służących do optymalizacji budżetu domowego w ramach wystąpienia kryzysu ekonomicznego. Dzięki kredytom konsolidacyjnym możesz przywrócić płynność i wyjść z problemów bez żadnych negatywnych konsekwencji. Czym jest zatem w praktyce kredyt konsolidacyjny? 

Charakterystyka konsolidacji zadłużenia i kilka wskazówek praktycznych

Kredyt konsolidacyjny odnosi się do bardzo prostej idei, w której wiele zobowiązań lepiej połączyć w jedno, co pozwala na sprawniejsze zarządzanie budżetem domowym. Konsolidacja to o tyle dobre rozwiązanie, że nie ponosisz już kosztów przelewów za kilka rat w miesiącu, nie musisz pilnować grafiku, często dość wąskiego i ograniczasz problemy z płynnością uzyskiwanych dochodów. Wielu kredytobiorców otrzymuje pensję, np. już po terminie płatności raty, co doprowadza do wielu kłopotów formalnych, związanych w ostateczności z monitami windykacyjnymi, czy prośbą o aktualizację danych w umowie. Kredytobiorcy bardzo często zapominają o terminowym regulowaniu zobowiązań. Im więcej zobowiązań, tym większe ryzyko podobnych problemów. Konsolidacja gwarantuje obniżenie raty miesięcznej i zapewnia często dodatkową gotówkę na zaspokojenie potrzeb gospodarstwa domowego. Konsolidacja jest nieco droższa od standardowego kredytu gotówkowego, jednak faktycznie opłacalna biorąc pod uwagę wskazane możliwości. O konsolidację zadłużenia możesz się starać wyłącznie z pozytywną zdolnością kredytową. Oferty kredytów konsolidacyjnych występują standardowo w bankach detalicznych oraz uznanych firmach pożyczkowych.

Warto poważnie przemyśleć restrukturyzację zadłużenia

Kredyt konsolidacyjny to zdecydowanie długoterminowe narzędzie, dzięki któremu jesteś w stanie opanować wiele pożyczek praktycznie wszystkich typów. Kredyt konsolidacyjny jest stosunkowo tani w okresie niskich stóp procentowych. Przydaje się szczególnie w sytuacji na granicy ryzyka wejścia w spiralę zadłużenia. Czy teraz zastosujesz kredyt konsolidacyjny świadomie w razie wystąpienia problemów ekonomicznych?